Przejdź do treści

Obchody diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży

Wstań, ustanawiał Cię świadkiem tego, co zobaczyłeś.
Świadek – tego który był, widział i może zaświadczyć.
W wigilię Chrystusa Króla, każdy z młodych ludzi, którzy wzięli udział w spotkaniu młodzieży, został tym samym namaszczony jako świadek.
Młodzi swoje spotkanie rozpoczęli od gry miejskiej przygotowanej przez członków Centrum Światowych Dni Młodzieży diecezji kieleckiej.
Już te przygotowania, jak się okazało, miały wielkie znaczenie.
Młodzi dla młodych, przez swoje zaangażowanie i poświęcony czas mieli stać się świadkami tego, że warto. Zaś sami mieli poznać poznać świadectwo siły wspólnoty Kościoła.
❤️❤️❤️ Cieszę się ze dołączyłam do Centrum… 🥰” napisała po wszystkim jedna z dziewczyn.
Inna natomiast wyznała: „Uświadomiłam sobie, że moim domem jest Kościół. Mam na myśli to, że nigdzie nie czuje się tak bezpiecznie, jak w Kościele…”
Kiedy miała rozpocząć się gra miejska z nieba zaczął padać drobny deszcz. Patrzyliśmy, jak wszyscy wychodzą z katedry i… uśmiechają się. Deszcz nie przeszkadzał wcale! Ani temu księdzu, który przywiózł młodzież, ani tej dziewczynie w czerwonej kurtce, która tak pięknie się uśmiechała, ani temu chłopcu, który w pośpiechu szukał swojej grupy…
Cieszyli się! Wszyscy się cieszyliśmy.
Zarówno podczas gry, jak i później, kiedy wszyscy spotkali się na kieleckim Rynku, żeby zatańczyć wspólnie do piosenki Jeruzalema.
I choć kroki czasem się myliły, liczyło się tylko to, że jesteśmy tam razem.
W atmosferze braterstwa i radości wszyscy przemaszerowali do Katedry, gdzie w czasie Eucharystii , której przewodniczył biskup Jan Piotrowski, w kazaniu młodzi usłyszeli mądre nawołanie:
„Nawet jeżeli nieraz nie czujesz się godny, by o Jezusie powiedzieć, to pamiętaj – on jest godny tego, żeby o nim mówić, on jest godny tego, by się do niego przyznawać. On jest godny tego, żeby mu zaufać. Możesz i bądź świadkiem tego, którego już dane jest ci poznać i mów od siebie, co przeżyłeś, co zobaczyłeś. Nie sprzeciwiaj się objawieniu, które jest w tobie, bo jest z Bożego Ducha. Jest dane nie tylko dla Ciebie, bo świat też potrzebuje Twojego świadectwa – świadectwa Kościoła młodych” – Ks. Dariusz Węgrzyn.
Dzień ten był także dniem ustanowienia w naszej diecezji pierwszej Rady Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Na mocy wręczonych tego dnia z rąk Biskupa Kieleckiego dekretów, członkami Rady na dwuletnią kadencję zostali:
Kinga Bień, Jakub Gil, Grażyna Górlicka, Michał Krawiec, Dominika Krzemińska, Weronika Leszczyńska, Katarzyna Linowska, Agnieszka Moskal, Monika Nawrot, Artur Podgórski, Anita Rymarz, Magdalena Strzelczyk i Paweł Tomczyk.
Po Eucharystii odbyło się comiesięczne Uwielbienie prowadzone przez Zespół ToON w ramach przygotowań do corocznego Uwielbienia w Centrum Miasta.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się przygotowania tego wydarzenia.