Uwielbienie

Od 2013 roku w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała, gromadzimy się na Rynku w Kielcach, aby pokazać, że Jezusa w Najświętszym Sakramencie możemy uwielbiać w każdym miejscu.

Wielbimy Boga za obecność Jezusa Eucharystycznego wśród nas. Chcemy w ten sposób budować wspólnotę, śpiewając razem, tańcząc, klaszcząc uwielbiające Boga. Poprzez „Uwielbienie w Centrum Miasta” chcemy pokazać bowiem, że Jezus wciąż żyje, i chce być obecny wszędzie tam, gdzie znajduje się człowiek.

W związku z przypadającą w tych dniach 30 rocznicą wizyty Świętego Jana Pawła II w Kielcach, w niedzielę – 13 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej, zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po jej zakończeniu, na Placu Jana Pawła II, odbędzie się IX Uwielbienie
w Centrum Miasta pod hasłem „DEKALOG – IV Przykazanie”, w nawiązaniu do nauczania Ojca Świętego podczas jego wizyty w Diecezji Kieleckiej.

Zapraszamy do udziału w uroczystości upamiętniającej to ważne wydarzenie dla naszego regionu. Będzie w nim można uczestniczyć również poprzez transmisję internetową na stronie „uwielbienie.kielce.pl”.